FORUM - LEGEA 112
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Nerespectarea legii???

In jos

Nerespectarea legii??? Empty Nerespectarea legii???

Mesaj  Adrian B Sam Iul 03, 2010 7:07 am

Buna ziua! Situatia parintilor mei e urmatoarea: au cumparat casa in care locuiesc de 40 de ani....casa in care ne-am nascut si noi (copiii lor..), cu respectarea legii 112/95 , tata a verificat peste tot daca exista vreo actiune de revendicare...si nefind niciuna...in 1998 au cumparat. In 2007 s-au trezit chemati in instanta in calitate de parati in procesul in revendicare intentat de "asa zise" 2 femei din Argentina prin mandatar Chereches Lucia. In fond castigam...fac apel partile, le este respins....si la recurs SURPRIZA!!!...le da castig de cauza. Acum eu nu inteleg inca cum...(motivele inca nu au fost depuse), am aflat de la condica din tribunal...
Acum...ce ma framanta pe mine...in dosarul depus de catre "revendicatori" sunt foarte multe incongruente: de la declaratii jurate in fata unui notar din Cile ca cele doua femei sunt unicele fice mostenitoare ale unor persoane care nu au nici o legatura cu imobilul in discutie...nepotrivirea de nume a celor care se considera urmase....si faptul ca noi avem in posesia noastra un act prin care propietara casei nu a avut copiii. Dosarul e si mai incalcit....dar nu vreau sa va fac sa pierdeti timpul. Intrebarea mea e urmatoarea: vor fi dati afara din casa parinti mei? Cine-i despagubeste pentru banii cheltuiti cu avocatul...mama s-a imbolnavit de inima din cauza asta. Cine???

Adrian B
Vizitator


Sus In jos

Nerespectarea legii??? Empty Re: Nerespectarea legii???

Mesaj  Admin Lun Aug 02, 2010 7:06 am

pot recupera valoarea de circulatie a imobilului dar nu vor putea recupera si cheltuielile cu avocatul fiindca prezenta lui in dosar oricum nu le-a impus-o nimeni... asa au dorit dumnealor, sa fie aparati de un avocat.

Neutral
Admin
Admin

Mesaje : 48
Data de înscriere : 28/07/2009
Varsta : 97
Localizare : Bucuresti

http://www.avocatura.cabanova.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum