FORUM - LEGEA 112
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

am cumparat o casa acum 7 ani care este la 112,mi se poate pune sechestru din cauza problemelor care le are cea care mi-a vanduto???????

In jos

am cumparat o casa acum 7 ani care este la 112,mi se poate pune sechestru din cauza problemelor care le are cea care mi-a vanduto??????? Empty am cumparat o casa acum 7 ani care este la 112,mi se poate pune sechestru din cauza problemelor care le are cea care mi-a vanduto???????

Mesaj  angelo Mier Feb 16, 2011 12:50 am

in anul 2004 am cumparat o casa care era in legea 112.am facut precontract de vanzare cumparare,testament,precura speciala prin care am dreptul sa administrez,sa intocmesc acte,sa platesc,sa semnez.. in numele respectivei propietarei,am demolat si construit o mansarda,am pus gazu,apa,canalizare totul cu proiecte facute in numele ei folosindu-ma de procura pe care notarul mi-a spus sa o fac.propietar de drept devin in 2014 atunci cind se implinesc 10 ani de la tranzactie(cumparare).acum cateva zile am primit pe adresa mea o citatie emisa de un birou executor judecatoresc care suna cam asa,citez:POPESCU VIOLETA``STRADA...ESTE CHEMATA IN ZIUA DE..LA B:E:J DI STRADA...IN CALITATE DE DEBITOR PENTRU A PARTICIPA LA DISTRIBUIREA SUMEI CA URMAREA INCEPERII EXECUTARII SILITE DE_______________
ODATA CU PREZENTA SE COMUNICA URMATOARELE ACTE:
LA TERMEN VETI AVEA ACTUL DE IDENTITATE:IN CAZ DE NEPREZENTARE SAU NEPARTICIPARE;DISTRIBUIREA SE FACE IN LIPSA CONFORM DISPOZITIILOR PRECEDURALE.
acum nustiu ce sa fac....am incercat sa discut cu ea sa mergem la notar sa imi vinda uzufructul dar ea refuza sa mearga. mi-a cerut 8000 de euro pentru a semna din nou actele prin care imi vinde uzufructul.INTREBAREA ESTE SIMPLA:CE POT FACE IN CAZUL ASTA? pot pierde casa?

angelo
Vizitator


Sus In jos

am cumparat o casa acum 7 ani care este la 112,mi se poate pune sechestru din cauza problemelor care le are cea care mi-a vanduto??????? Empty Re: am cumparat o casa acum 7 ani care este la 112,mi se poate pune sechestru din cauza problemelor care le are cea care mi-a vanduto???????

Mesaj  Admin Mar Mar 08, 2011 11:22 am

greu de zis. angajati un avocat care sa va studieze cauza si sa va reprezinte interesele.
Admin
Admin

Mesaje : 48
Data de înscriere : 28/07/2009
Varsta : 97
Localizare : Bucuresti

http://www.avocatura.cabanova.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum